KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15337390
nr 1533 7390
Kurt Jungstedt
(1894-1963), Sverige
Oljemålning, Vulkanutbrott. Signerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 71x61 cm
Kondition: färgbortfall
måndag 10 april 2023
kl 19:48:10
Kurt Jungstedt
Läs mer om Kurt Jungstedt